2014 m. vasario 17 d., pirmadienis

Sex Pistols

The Sex Pistols buvo anglų punk roko grupė, susikūrusi 1972 metais. Pirmoji sudėtis buvo: Paul Cook (būgnai), Steve Jones (vokalas) ir Wally Nightingale (gitara).

Sex pistols laikomi punk roko srovės pradininkais. 8-ojo dešimtmečio pabaigoje „Sex Pistols“ nariai kartu išbuvo vos dvejus metus, tačiau išpopuliarėjo dėl savo primityvių, nihilistiškų singlų ir audringų pasirodymų. Anglijoje grupė buvo uždrausta dėl galimos neigiamos įtakos visuomenei.

Sex Pistols nariai:

Johnny Rotten – vokalas (1975–1978, 1996, 2002, 2003)


Steve Jones – gitara (1975–1978, 1996, 2002, 2003)


Glen Matlock – bosinė gitara (1975–1977, 1996, 2002, 2003)


Paul Cook – būgnai (1975–1978, 1996, 2002, 2003)


Sid Vicious – bosinė gitara (1977–1978)


Ankstesni Sex Pistols nariai:
  • Steve Jones – vokalas (1972–1975)
  • Wally Nightingale – gitara (1972–1975)
  • Nick Kent – gitara (1975)
  • Steve New – gitara (1975)
  • Jim Mackin – vargonai (1972–1973)
  • Stephen Hayes – bosinė gitara (1972–1973)
  • Del Noones – bosinė gitara (1973–1974)
  • Glen Matlock – bosinė gitara (1974–1975)
  • Paul Cook – būgnai (1972–1975)


Žmonės, kurie dainavo The Great Rock 'n' Roll Swindle:
  • Ronnie Biggs – vokalas „No One Is Innocent“ ir „Belsen Was A Gas“ dainose (1978)
  • Malcolm McLaren, vadybininkas – vokalas „You Need Hands“ dainoje(1979)
  • Edward Tudor-Pole – vokalas „The Great Rock 'n' Roll Swindle“, „Rock Around The Clock“, ir „Who Killed Bambi?“ dainose(1979)


Albumai

Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols (Spalio 28 1977) # 1 UK, # 106 US
The Great Rock 'n' Roll Swindle (Vasario 26 1979) # 7 UK
Some Product: Carri on Sex Pistols (interviu ir radio trupinėliai) (Liepos 27 1979) # 6 UK
Flogging a Dead Horse (kompiliacija) (Vasario 16 1980) # 23 UK
Kiss This: The Best Of (Spalio 10 1992) # 10 UK
Filthy Lucre Live (Birželio 24 1996) # 26 UK
Jubilee: The Best Of (Gegužės 27 2002) # 29 UK
Sex Pistols Box Set (Birželio 2 2002)
Raw and Live (Vasario 16 2004)

Grupė turi oficialų savo puslapį ---> Sex Pistols 

Pankai

Pankai – punk subkultūros, gyvenimo ir kūrybos stiliaus, pasireiškiančio muzikoje, madoje, vaizduojamajame mene ir kitur šalininkai.


Žodžiu punk kažkada buvo vadinamos prostitutės, o XX a. jis įgavo purvo, atmatų, šiukšlių reikšmę. Žinoma, kad apie 1950 m. žodžiu punk Amerikos kalėjimuose buvo vadinami atstumtieji kaliniai. Šiomis dienomis angliškai kalbančiame pasaulyje žodis punk vis dar gali būti įžeidžiantis tais atvejais, kai jis taikomas žmogui, kuris nėra pankų judėjimo narys.

Pankai siekia peržengti padorumo ribas, sukurti iššūkį, todėl naudoja teatrališkai atrodančius rūbus, kirpimą, kosmetiką, papuošalus, tatuiruotes.

Dažnai pankai vilki siaurus cigaretės formos džinsus, marškinėlius su iššaukiančiom aplikacijom, odinius švarkus ar striukes (dekoruotus grupių logotipais ir ženkliukais), sportbačius, riedlentininkų ar kareiviškus batus.

Pankų mada įvairius daiktus adaptuoja estetinėms reikmėms: rūbai susegami žiogeliais, aprašinėjami markeriais ar kitokiais dažais, juodas šiukšlių maišas gali tapti suknele ar sijonu. Oda ir vinilas taip pat naudojami, galbūt dėl savo sąsajų su seksualine praktika (bondažu, sadomachizmu).

Tradicinė pankų šukuosena – „skiauterė“, nudažyta ryškia, nenatūralia spalva. Pankai naudoja žiogelius ir skutimosi peiliukus kaip papuošalus, dažnai parodo savo simpatijas tam tikrai grupei ar idėjai, įsisegdami ženkliuką ar užsisiūdami lopą su logotipu, atspindinčiu idėją (pavyzdžiui, ankstyvieji pankai dažnai naudodavo svastikos simbolį, kad sukeltų šoką, tačiau dabar dauguma pankų yra antirasistai ir verčiau segasi nubrauktą svastikos simbolį).

Kai kurie pankai yra nusiteikę prieš bet kokią madą, ir teigia, kad vienyti turi muzika, o ne mada. Tai dažniausiai pastebima hardcore punk subkultūroje.

Tipiškas pankas yra baltasis vidutinės klasės atstovas. Subkultūroje dominuoja vyrai, išskyrus riot grrrl judėjimą. Nors pankai dažniausiai yra anti rasistai, subkultūroje dominuoja baltieji.

Yra pankų elgetų, benamių, freganų, skvoterių, ir gyvenančių kitais visuomenėje nepopuliariais būdais.

Kelios pagrindinės figūros pankų judėjime mirė nuo narkotikų perdozavimo ar savižudybių. Lengvųjų narkotikų vartojimas gana paplitęs punk subkultūroje, išskyrus streitedžerių (angl. straight edge) judėjimą.

Pankų muzika, vadinama pankroku, yra pats svarbiausias punk kultūros aspektas. Dažniausiai tai specifinė roko muzikos rūšis, nors kartais įtraukiami elementai ir iš kitų muzikos stilių. Dažnai pankrokas jungia nesudėtingas aranžuotes, ir šokiruojančius tekstus, kurie deklaruoja pankų vertybes. Pankrokas dažniausiai grojamas grupėse, yra neigiamas požiūris į solo atlikėjus.

Žymiausia grupė Sex Pistols, priskiriama antrajai judėjimo bangai.


Pankų menas – tai albumų viršeliai, koncertų skrajutės, zinai. Dažnai pankų menas tiesiogiai susietas su politiniais klausimais, kaip, pavyzdžiui, socialinė nelygybė. Naudojami šokiruojantys įvaizdžiai, kurie sukelia įvairius išgyvenimus žiūrovui. Dauguma ankstyvųjų darbų buvo juodai balti, nes buvo platinami zinuose ir dauginami kopijavimo aparatais. Pankų menas suvaidino svarbią rolę trafaretų mene, kurio pradininkas buvo Crass.

Dažnai pankų mene naudojamas koliažas (Crass, Jamie The Stuckism judėjimas), karikatūra, komiksai.

Pankų subkultūroje išsivystė įvairių šokių stilių, kai kurie iš jų gali pasirodyti chaotiški ir grubūs. Kai kurie pankų koncertai atrodo kaip mažos riaušės. Šokio stilius, dažniausiai siejamas su punk judėjimu, yra pogo. Nardymas nuo scenos (stage diving) ir žmonių leidimas per rankas virš galvų (crowd surfing) siejami su pirmosiomis pankų grupėmis, tokiomis kaip The Stooges. Ska punk muzikos stilius propaguoja sumodernintą „skankinimo“ versiją. Hardcore šokis išsivystė vėliau iš visų šių stilių.

Punk subkultūra paliko didžiulį kiekį poezijos ir prozos. Žymesni autoriai - Jim Carroll ir Patti Smith. Apie šią kultūrą buvo išleisti keli romanai, biografijos, autobiografijos, komiksų knygos.

Pankai turi savo savilaidos spaudą, pasirodančią žinių forma. Čia galima rasti naujienas, kultūrinę kritiką, apžvalgas, interviu. Svarbūs pankų zinai yra „Maximum RocknRoll“, „Punk Planet“, „Cometbus“.

Yra sukurta daug filmų apie punk kultūrą, pankroko muzikiniai klipai ir punk riedlentininkų video – įprastas video menas. Kelios žymios grupės vaidino filmuose (pvz., Ramones filme „Rock‘n‘Roll High School“ ir Sex Pistols filme „The Great Rock‘n‘Roll Swindle“). Garsūs punk filmų režisieriai yra Derek Jarman ir Don Letts.


2014 m. vasario 16 d., sekmadienis

Patarimai, kaip lengviau išmokti naujos kalbos

Baisiausia būna tada, kai susikaupi, pasiruoši mokytis naujos kalbos ir ... bac! – per sunku ją įveikti. Ką gi, tada telieka mokymąsi atidėti vėlesniam laikui ir taip visą gyvenimą. Noriu tave nudžiuginti, kadangi turiu daug patarimų, kurie padėtų lengviau išmokti daugiau kalbų.
Turbūt jau žinai, kad mokėti daugiau nei vieną kalbą yra ne tik svarbu, o ir būtina. Šiais laikais yra neišvengiama mokėti kelias kalbas, kad gyvenime pasiektum geresnių rezultatų. Tarkim, išvažiavai verslo reikalais į kitą šalį, turinčią kitą kultūrą, papročius ir kalbą. Kad įvyktų sklandesnės derybos, privalai mokėti bent jų kalbą. Visai kitaip į tave žiūrės, kai pasisveikinsi jų gimtąja kalba – taip gimsta visai kitas santykis. Kitas pavyzdys, kodėl, kai mėgiamas atlikėjas pasisveikina su publika mūsų gimtąja kalba, visi iš džiaugsmo klykia? Dabar matai, kaip lengva paveikti žmones tuo, kas jiems artima.
Bene kiekvienas turi savo metodą. Vieni skaito knygas, kiti mokosi gramatikos. Goethe‘s instituto Kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja mokėsi skaitydama detektyvus. Kadangi šio žanro knygos Nijoliai labiausiai patinka, todėl greitai įveikdavo knygas, kartu įsimindama ir naujus žodžius. Su N. Buinovskaja kalbamės apie tai, kaip geriausia mokytis naujų kalbų.

Mokytojai pataria skaityti knygas užsienio kalba, bet ką daryti, kai pusės sakinio visiškai nesupranti?

Kai skaitai knygą, svarbu ieškoti ne žodžių, kurių nesupranti, o tokių, kuriuos supranti. Netgi yra toks metodas, kai mokytojas rodo tekstą ir liepia pabraukti visus žodžius, kuriuos moki. Mokyklose labai dažnai liepiama pabraukti žodžius, kurių nesupranti ir todėl mokiniai iš karto neigiamai nusiteikia viso proceso atžvilgiu. Kai pirmiausia ieškai suprantamų žodžių, toks skaitymas yra lengvesnis, skaitai greičiau ir malonumas didesnis. Taip pat daug kartų pasikartoji tuos žodžius, kuriuos jau moki ir todėl ta struktūra, žodžiai lieka galvoje, kas yra šimtą kartų geriau, negu tada, kai mokysies kiekvieno žodžio atskirai.

Nuo ko pradėti, kai nori išmokti naujos kalbos?

Reikia pradėti nuo motyvacijos, kodėl pradedi mokytis šios kalbos. Jeigu ji tau patinka ir planuoji mokytis savarankiškai, tikriausiai ji patinka dėl kažko: galbūt dainos sužavėjo ar dar kas nors. Jeigu muzika – bandyk versti tas dainas tuo metu, kai dainuoji. Taip lavinamas ir tarimas, ir struktūros užsifiksuoja atmintyje. Aš pati pakankamai skeptiškai žiūriu į žodyno ir gramatikos mokymąsi. Tobulas variantas – pagyventi toje šalyje, kurios kalba tave sužavėjo. Bet jeigu tokios galimybės nėra, reikia tą šalį susikurti savo namuose: įrašais, dainomis, knygomis, filmais...

Ar įmanoma mokytis daugiau nei vieną kalbą vienu metu?

Vaikai sugeba, o suaugęs žmogus galbūt, nes kalbos jam jau šiek tiek painiojasi. Poliglotai, kurie moka apie dešimt kalbų, įstengtų ir tris kalbas mokytis vienu metu. Bet tas, kuris moka ne daugiau nei tris kalbas, ketvirtą turėtų mokytis tvarkingiau, ir tik vieną. Viskas priklauso dar ir nuo tikslų. Galbūt užtektų išmokti tik mandagumo frazių.

Dešimtos klasės mokinių laukia svarbus apsisprendimas – kokią kalbą pasirinkti valstybiniam egzaminui laikyti. Kuri kalba, jūsų manymu, yra prestižiškesnė?

Geriausia rinktis pagal save, poreikius, pagal tai, kas teikia daugiau džiaugsmo. Stojant į aukštąją mokyklą didelio skirtumo nėra, kokią užsienio kalbą pasirinksi. Prestižas neturi užimti svarbiausios vietos pasirenkant kalbas. Geriau pasirinkti tą, kuri tau labiausiai patinka, o ne tą, kuri, tavo manymu, prestižiškesnė, bet išmokti jos nepavyksta.
Kaip keista, kad įvedus į naršyklės paieškos lauką „kaip lengviau išmokti naujos kalbos“ matome tik reklamas su siūlomais kursais. Taip, kai kurie kursai yra iš tiesų geri, tačiau ne kiekvienas gali sau leisti juos lankyti. Pirmiausiai siūlau pasidomėti nemokamomis galimybėmis internete mokytis kalbos, daug įvairiausių resursų rasi čia: http://www.zinauviska.lt/lt/mokymasis/ismok-kalba.
Jei mokytis mėgsti savarankiškai, gali pasinaudoti ir šiaip metodais:
  1. Dažnai būna sunku įsiminti sunkesnius, o kartais ir paprastus, tačiau neįsimintinus žodžius. Jei kiekvienam žodžiui sugalvotum pasaką ar asociaciją, sakinį, kuris palengvintų prisiminimą – būtų daug paprasčiau. Jei prisiminsi pasaką, prisiminsi ir žodį bei jo reikšmę
  2. Kitą būdą, kurį norėčiau parekomenduoti, pavadinau Kortelių magija. A4 formato lapą padalini į mažus lapelius. Iš vienos pusės užrašai nesuprantamus žodžius ta kalba, kurios mokaisi, iš kitos – žodžių reikšmes savo gimtąja kalba. Sumaišai ir mokaisi. Kuriuos žodžius jau įsiminei, atidėk į šalį.
  3. Yra žmonių, kurie mokosi imituodami. Tai irgi geras būdas lengviau įsiminti naujus sakinius, kuriuos ateityje galima panaudoti bendraudamas. Šio metodo privalumas – sakiniai jau sudėlioti taisyklingai, juos tik reikia išmokti.
  4. Nenuvertink savęs. Griebk norą mokytis už ragų ir pirmyn! Laisvą laiką praleisk prasmingai – mokydamasis naujos kalbos. Pamatysi, ateityje ji tikrai pravers.

2014 m. vasario 9 d., sekmadienis

Gyvenimas pro rožinius akinius: Fotografijos konkursas

 Sveiki:) Skelbiu fotografijų KONKURSĄ!!!

Ką daryti?

  1. Nufotografuok BET KĄ
  2. Atsiųsk man į el. paštą (jį rasi puslapyje "Kontaktai")
  3. Nuotraukų lauksiu iki kovo 1-osios
  4. Balsuok už labiausiai patikusią nuotrauką

Koks prizas?

Prizas : Arinos Šnaider knuga "Pameluok man truputį"
Arina Šnaider beveik 10 metų turėjo skiltį „Blogų mergaičių puslapis“ šeštadienio „Vakaro žiniose“.

"Mane visą gyvenimą vežė Arinos Šnaider talentas žongliruoti žodžiais. O dabar matau, kad ji taip pat gabiai žongliruoja mūsų žvaigždžių istorijomis. Daug kas šioje knygoje yra taip nuoga, kad drąsiai galiu pasakyti: tai skandalingai nutraukta paklodė nuo tikrojo mūsų pramogų pasaulio veido. Bet tai nėra išdavystė. Greičiau – saldi intriga, kurios norisi dar ir dar, ir dar."
Egmontas Bžeskas



Kas įsteigė prizą?

Prizą įsteigė Patogupirkti.lt KNYGOS INTERNETU. Ačiū jiems taria BLOG`as Minčių Šaltinis. Mylim Jus :)



2014 m. vasario 6 d., ketvirtadienis

Apgaulingieji 3D piešiniai

Optines trijų matmenų (3D) iliuzijas kuriantys menininkai manęs nepaliauja stebinę. Internete vis užtinku 3D gatvės meno nuotraukų, kur kaip tikri atrodo ant grindinio nupiešti foteliai, duobės ar pragaras.

Ne mažiau įspūdingos ir ant popieriaus nupieštos iliuzijos, tokios, kaip tos, kurias sukūrė 31 metų olandas Ramonas Bruinas, prisistatantis kaip JJK Airbrush.

Menininko piešiniai atrodo taip tikroviškai, kad, kaip rašo interneto puslapis “My Modern Metropolis“, Ramonas taip ir “paliks jus spėlioti, kas yra tikra, o kas – tik sumani iliuzija”.

Menininkas talentingai sukūrė trimačio pasaulio iliuziją ant dviejų matmenų pagrindo. Savo piešinius jis pagražino įvairiomis butarforijomis, pavyzdžiui, pieštukais.

Fotografuojant paveikslus optinę apgaulę menininkas kūrė ir rankų pagalba.

Piešiniai sukurti taip įstabiai, kad neretai muliažus sunku atskirti nuo to, kas nupiešta.

Ant popieriaus lapų plaukioja pieštukais piešti laivai, virš popieriaus sklaido lėktuvai ir paukščiai, pieštuką dailininkui “padeda” prilaikyti nupieštas vyras, tarp piešinių rangosi gyvatė.