2013 m. rugsėjo 29 d., sekmadienis

TOP - 5

Nuo šios rubrikos paskutinio straipsnio prabėgo dar viena savaitė. Ir turbūt kaip pastebėjote, kiekvienos savaitės gale aš paskelbiu naują TOP - 5 . Taigi šiandien ir atėjo ta diena. Kaip ir kiekvieną kartą, nenoriu temti gumos ir skubu pristatyti naują TOP - 5!



5 VIETA

Žmogaus pagalba voverei, kurios galva buvo įstrigusi

Hamburgo gatvių praeivis pastebėjo voverę su šulinio skylutėje įstrigusia galva. Matydamas išsprogusias graužiko akis ir bejėgį inkštimą, praeivis iškvietė ugniagesius. Ugniagesiai nuėmė šulinio dangtį ir bandė išlaisvinti gyvūną, tačiau nesėkmingai. Jie patepė voverės galvą ir kaklą riebalais, tačiau ir tai nepadėjo. Galiausiai ugniagesiai nuskuto voverės galvą ir pagaliau graužikas buvo išlaisvintas. Gyvūnėlis buvo nugabentas į gyvūnų priežiūros centrą. Tačiau naktį voverė nudvėsė nuo širdies smūgio! Veterinarai teigia, jog gyvūnėlis neatlaikė tokio didelio streso ir jo širdis sustojo...





4 VIETA

Vynuogės ir razinos yra nuodingos šunims

Tikriausiai visi mes žinome, jog nederėtų šunų šerti šokoladu, tačiau pasirodo, jog vynuogės ir razinos šunims sukelia siaubingus padarinius. Šunys jų nesuvirškina, be to, gali "atsisakyti" jų inkstai. Prarijęs vynuogę ar raziną, šuo dažniausiai apsivemia arba viduriuoja. Tarp kitų simptomų yra apetito praradimas, mieguistumas ir pilvo skausmai. Šie simptomai jūsų augintinį gali kankinti keletą savaičių. Vienas nemaloniausių efektų šunims suvalgius vynuoges, yra tai, jog šuo mažiau šlapinasi, kas sukelia mirtį.





3 VIETA

Rykliai neturi kaulų

Rykliai neturi kaulų. Jų skeletas yra sudarytas iš kremzlių t. y. iš tos pačios substancijos, iš kurios yra sudaryta jūsų nosis. Toks skeletas yra daug lankstesnis ir lengvesnis. Tai jiems yra naudinga, kadangi jie nuolatos turi plaukti, kad nenuskęstų. Be to, rykliai neturi šonkaulių, todėl sausumoje jie susitraiškytų nuo savo svorio.





2 VIETA

"Namas aukštyn kojomis"

Lenkijoje, Szymbarke yra unikalus namas, kuris yra žinomas kaip "namas aukštyn kojomis". Jį pastatė lenkų verslininkas ir filantropas Danielis Czapiewskis kaip pareiškimas apie komunizmo erą ir pasaulio pabaigą. Namas buvo pastatytas per 114 dienų dėl jo unikalios struktūros. Namas į nedidelį Szymbark miestelį pritraukia nemažai turistų, kuriems apsisuka galva vos po kelių akimirkų viduje.







1 VIETA

Blogoji Kimono suknelė nužudė net 100 000 žmonių

Blogoji Kimono suknelė nužudė net 100 000 žmonių! Ji priklausė trims paauglėms, kurios visos numirė dar prieš ją apsivilkdamos. Žmonės manė, jog ji neša nelaimes, todėl nusprendė sudeginti suknelę 1657 metais. Tačiau kuomet ji degė, vėjas pakurstė liepsnas ir dėl to užsidegė Tokijas. Gaisro metu sudegė 75% Tokijo ir žuvo 100 000 žmonių.





Štai ir pabaiga. Tikiuosi jog faktai buvo nežinomi ir per juos sužinojote kažko naujo.

2013 m. rugsėjo 27 d., penktadienis

Makaronai

Sveikos! Vienas mano mylimiausių patiekalų yra makaronai. Tad šiandien apie juos aš papasakosiu plačiau ir pateiksiu keletą labai skanių receptų :).

Įdomu:

 Makaronai nėra kaloringas produktas (nors daugelis taip mano), jei yra pagaminti iš kietagrūdžių grūdų. Šis patiekalas rekomenduojamas toleruojantiems sveiką gyvenseną (žinoma, jeigu padažas su grietinėle - tai nebus sveika...) ir yra puikus pasirinkimas vegetarams.

Trumpa makaronų vardo kilmė ir istorija...
Kokioje šalyje buvo atrasti makaronai - nežinoma. Daugiausiai šiuo klausimu ginčijasi Kinija, Arabija ir Italija. Vis dėl to seniausi makaronų pavyzdžiai buvo atrasti senovės Kinijoje (maždaug prieš keturis tūkstančius metų).
Daugelis mano, kad makaronams vardą suteikė kardinolas, kuris pamatęs juos ant savo stalo sušuko: O, ma karoni (o, kaip malonu). Litearatūroje makaronai pirmą kartą minimi "Dekamerone".

Kokios tautybės žmonės suvalgo daugiausia makaronų?

  • Vienas italas per metus vidutiniškai suvalgo 35-36 kg. makaronų!
  • Šveicaras - 11-12 kg.
  • Prancūzas - 9-10 kg.
  • Vokietis - 5-6 kg.
Ką reiškia sapnuoti makaronus?

 Sapnuoti, kad valgote makaronus, reiškia būsimą nederlių, patirti mylimo žmogaus susirgimą ar sielvartą. Sapnuoti makaronus - didelis apetitas ir nerealūs norai. Jeigu juos perkate - įsivelsite į nereikšmingą skandalą. Jei kepate - atsikratysite įkyrių minčių, išvengsite barnių.
Žinoma, sapnais tikėti nebūtina.

Kiek Pasaulyje yra žinoma makaronų rūšių?
Pasaulyje žinoma apie šešis šimtus makaronų rūšių, tačiau dauguma jų nėra paplitę. Lietuvoje populiariausi yra spagečiai (spaghetti), sukti makaronai, spalvoti ir vermišėliai.

Kaip virti makaronus?
Atrodo labai paprasta ir nesudėtinga, bet vis dėl to dauguma žmonių nemoka "teisingai" patiekti šio patiekalo.
Makaronus galima dėti tik į verdantį vandenį (vandens nereikia gailėti, geriausia, kad 100 g. makaronų tektų 1 litras vandens), kad jie nepasidarytų lipnūs ir virti labai karštame vandenyje. Negalima virti ilgiau nei nurodyta ant pakuotės, geriau virti dar viena minute mažiau negu rekomenduojama. Puodas, kuriame ruošiami makaronai neturėtų būti uždengtas (dėl skonio galima įpilti aliejaus ir druskos).

Keli makaronų receptai.

Paprasti naminiai makaronai.
Reikės:
600 ml. kvietinių miltų;
4 kiaušinių;
arbatinio šaukštelio druskos;
4 šaukštų alyvuogių aliejaus.

Gaminimo būdas:
Ant stalo supilkite miltų kūgį (50 ml miltų atidėkite), viduryje padarykite įdubą. Suplakite kiaušinius, druską ir aliejų. Supilkite mišinį į įdubą miltuose, išmaišykite pirštais. Jei tešla kietoka, galite įpilti šlakelį vandens. Minkykite tešlą rankomis, kol ji pasidarys blizgi ir tampri. Tai gali užtrukti maždaug 10 min. Tešlą makaronams galite užmaišyti ir virtuviniu kombainu, tačiau nereikėtų minkyti ilgiau nei 3 min.
Suformuokite iš tešlos gumulą, suvyniokite į maistinę plėvelę ir bent pusvalandį palaikykite šaltai. Padalykite tešlą į dvi dalis ir iškočiokite 1,5 mm storio lakštus. Iš abiejų pusių pabarstykite miltais, kad paviršius neliptų. Miltų perteklių nupurtykite. Padėkite tešlos lakštus ant švarios miltais pabarstytos šluostės ir palikite bent pusvalandžiui džiūti. Tik neleiskite tešlos lakštams perdžiūti, antraip makaronai trupės.
Tešlos lakštus susukite į nestandžius ritinėlius ir aštriu miltuotu peiliu supjaustykite 0,5–1 cm storio grežinėliais. Iš karto išvyniokite juosteles, kad tešla nesukibtų ir palikite šiek tiek apdžiūti. Šviežius makaronus galite virti tuoj pat arba kelias dienas laikyti šaldytuve. Jei vienu kartu pasigaminote didesnį kiekį makaronų, juos išdžiovinkite: paskleiskite plonu sluoksniu ant švarios šluostės ir laikykite šiltoje sausoje vietoje. Džiovintus makaronus laikykite sandariai uždarytame stikliniame inde, tačiau nepamirškite, kad jų vartojimo laikas gerokai trumpesnis nei pirktinių.

Makaronų apkepas.
Reikės:
400 g makaronų;
Prieskoniai (pagal skonį);
200 g kumpio;
1 svogūno;
200 g. sūrio;
8 pievagrybiai;
petražolių.

Gaminimo būdas:
Išverdame makaronus. Kumpį supjaustome kubeliais, svogūną supjaustome ir pakepiname keptuvėje. Kepimo indą ištepame aliejumi, sudedame makaronus sumaišytus su svogūnu ir kumpiu, sudedame pjaustytas petražoles,  pjaustytus grybus ir kepame orkaitėje. Baigiant kepti sudedame ant viršaus tarkuotą sūrį ir kepame kol sūris išsilydis.

"Bolonijos" makaronai.
Reikės:
250 g. spagečių;
2 šaukšteliai alyvuogių aliejaus;
1 svogūnas;
2 česnako skiltelės;
1 morka;
500 g. jautienos arba kiaulienos faršo;
150 g. pievagrybių;
700 ml. pomidorų tyrės (tinka ir pomidorų padažas);
40 g. sviesto;
250 g. miltų;
2 puodeliai miltų;
2 puodeliai pieno;
100 g. parmezano sūrio (tinka ir paprastas).

Gaminimas:
Supjaustome svogūną ir česnaką, sutarkuojame morką. Visa tai iškepame su aliejumi. Kepant sudedame faršą ir kepant maišome viską medine mentele apie penk
ias minutes. Supjaustome pievagrybius ir kartu su pomidorų tyrę viską sudedame į tą pačią keptuvę. Sumažinę ugnį paliekame viską troškintis dešimčiai minučių, kol padažas sutirštės. Kitame puode verdame makaronus ir tuo pačiu metu įjungiame orkaitę, kad įkaistų (160 - 180 laipsnių temperatūra). Kitame puode išlydome sviestą, tada suberiame miltus. Verdame maišydami apie dvi minutes. Puodą nukeliame nuo ugnies ir į jį lėtai pilame pieną ir maišome, kad neatsirastų gumulėlių. Vėl puodą uždedame ant ugnies ir verdame maišydami apie penkias minutes. Į ovalų, talpų, tinkamą apkepams indą sudedame makaronus sumaišytus su faršo padažu, tada pilame baltą, tirštą masę ir galiausiai užberiame sutarkuotą sūrį. Kepame apie 25 min. :)
Iki <;

2013 m. rugsėjo 26 d., ketvirtadienis

Kalbų diena

Su kalbų dienavisus :) Ilgesnio blog`o negaliu parašyti, nes turiu daug namų darbų, tad užsukau tik pasveikinti Jus :)















2013 m. rugsėjo 25 d., trečiadienis

Druskos kristalas.


Ar kada bandėte namie užsiauginti kristalą? Greičiausiai ne. Žinoma, teks sugaišti daugiau nei vieną dieną, kai kada galbūt net dvi arba tris savaites, bet patikėkite – rezultato laukti bus labai smagu!

Jums reikės: stiklainio, pagaliuko nuo ledų (tinka ir tušinukas arba vielutė), druskos, kurios kristalą norite auginti, atsargų ir siūlo. Ypač gražiai atrodo ryškiai mėlynos spalvos vario sulfato kristalai (užaugs per kelias dienas), tačiau iš bėdos galima išsiversti ir su pačia paprasčiausia druska ar net cukrumi (bet kristalai bus bespalviai, mažesni, auginti teks ilgiau).

Vario sulfatas naudojamas kovoje su augalų ligomis ir kenkėjais, kitoms reikmėms. Jo nesunkiai rasite tarp prekių sodui ir daržui.

Iš pradžių paruoškite kaip galima didesnės koncentracijos tirpalą: įberkite į indą su vandeniu vario sulfato, išmaišykite, vėl įberkite ir vėl išmaišykite – taip kartokite tol, kol jis nebetirps. Pakaitinkite skystį karšto vandens vonelėje, kad sulfatas ištirptų visiškai, ir perpilkite į kitą indą, kad neliktų nuosėdų.

Mažą tos pačios druskos, kurios tirpalą naudosite, kristaliuką apriškite siūlu ir pritvirtinkite prie pagaliuko, įmerkite į paruoštą skystį ir pridenkite popieriaus lapu. Kai kas pririša tiesiog akmenuką. Indą laikykite gerai matomoje ir šiltoje vietoje, visą kristalo augimo laiką nejudinkite ir nepurtykite. Maži „brangakmeniai“ pradės augti jau trečią dieną.
                                            
Kai kristalas bus pakankamai didelis, ištraukite jį iš tirpalo, apsausinkite, nukirpkite siūlą. Paviršių patartina padengti bespalviu laku. Štai taip atrodo rezultatas.


2013 m. rugsėjo 24 d., antradienis

Ir dar šiek tiek faktų...

Parengėme keletą faktų vakaro paįvairinimui. Malonaus skaitymo.

Ką tik gimęs kengūros jauniklis yra toks mažas, jog tilptų į šaukštą.

Švedijoje taip išvystė savo atliekų perdirbimo sistemą, jog norint išlaikyti toliau veikiančią sistemą, turi atliekas importuoti iš Norvegijos.

JAV turi 115 tūkst. valytojų, 83 tūkst. baro darbuotojų, 323 tūkst. restoranų padavėjų ir 80 tūkst. sunkvežimių vairuotojų su bakalauro laipsnio išsilavinimu.

Ignoruojami didžiųjų mobiliųjų kompanijų, vienas Meksikos miestelis susikūrė savo mobilias paslaugas. Vietinės paslaugos kainuoja maždaug 1.5 JAV dolerio, tai yra maždaug 13 kartų mažiau nei paprasčiausias planas Meksike.

Pasaulyje tėra tik 6 žmonės kurie yra gimę 1800-aisiais, jiems mirus, visi žmonės bus gimę nuo 1900-ųjų ar vėliau.

Pietų Afrikoje auga toks didelis baobabas, jog jo viduje veikia baras.

MIley Cyrus pasirodymas 2013 metų MTV apdovanojimuose sulaukė 306 tūkst. Twitterio žinučių per minutę!

Žmogus suprojektavęs Saddamo Husseino bunkerį buvo anūkas moters kuri suprojektavo Htlerio bunkerį.

Lenis ir Karlas iš Simpsonų turi branduolinės fizikos magistro išsilavinimą.

Vyšnios gali priversi vėžines ląsteles susinaikinti.

M16 sėkmingai nulaužė Al Qaeda internetinį puslapį, pakeisdamas instrukcijas pasigaminti bombai su receptu pyragėliams.


5 įdomūs faktai apie sapnus

Kai žmogaus galva paliečia minkštą pagalvę, atrodo, kad jo sąmonė tiesiog išsijungia. Vis dėlto smegenų ląstelės tuo metu tikrai nemiega, kaip tik atvirkščiai – būtent jos ir kaltos už retkarčiais nepaprastai tikroviškus ir teigiamus, o kartais ir už baisius sapnus.

Kodėl kai kurie žmonės naktį išsimiega puikiai sapnuodami nuostabius sapnus, o kitiems retkarčiais tenka pabusti nuo riksmo dėl baisaus ką tik susapnuoto košmaro? Kaip ir pats miegas, sapnai kol kas yra gan mįslingas reiškinys, tačiau mokslininkams vis dėlto pavyko atskleisti keletą faktų apie žmogaus sapnus, kurie yra pateikiami mnn.com tinklalapyje.

1. Šiurkštūs ir baisūs sapnai gali signalizuoti ligą

Tarsi košmarų būtų negana, tam tikras retas miego sutrikimas gali sukelti realią žmogaus reakciją į baisų sapną. Kitaip tariant, košmarą sapnuojantis žmogus gali pradėti rėkti, spardytis ar nerimastingai blaškytis. Tokie aiškūs ir baisūs sapnai, anot 2010 metais atlikto tyrimo autorių, gali pranešti apie gresiančius smegenų sutrikimus, pavyzdžiui, apie Parkinsono ligą ar demenciją. Žurnale „Neurology“ publikuoto tyrimo išvadose nurodoma, kad pirminės minėtų sutrikimų stadijos gali pasirodyti likus netgi dešimtmečiui iki tikrosios ligos pradžios.

2. Vėlai miegot einantys žmonės dažniau sapnuoja košmarus

2011 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame paaiškėjo, kad vėlai miegoti einantys žmonės kur kas dažniau sapnuoja košmarus, nei tie, kurie į lovą atsigula anksčiau. Žurnale „Sleep and Biological Rhythms“ publikuotame tyrime dalyvavę 264 studentai turėjo nuo 0 iki 4 įvertinti, kaip dažnai jie sapnuoja košmarus. Vėlai miegoti einančių studentų rezultatas buvo 2,1, o jų oponentų – 1,23.

Mokslininkai tuomet tikino, kad šių rezultatų skirtumas yra išties didžiulis, tačiau dar iki šiol neaišku, kaip susiję miego įpročiai ir košmarai. Tyrimo autorių manymu, košmarus gali sukelti streso hormonas kortisolis, kurio žmogaus organizme padaugėja anksti rytais. Jeigu tuo metu žmogus dar miega, gali būti, kad dėl jo jis ir susapnuos košmarą.

3. Vyrai sapnuoja intymius sapnus, moterys – košmarus

Prieš pat pabudimą vyrai kur kas dažniau sapnuoja intymius sapnus, nei moterys, dailiosios lyties atstovėms, pasirodo, daug dažniau tenka tenkintis košmarais. Šią išvadą pateikė 2009 metais atlikto mokslinio tyrimo autorė Didžiosios Britanijos universiteto psichologė Jennie Parker.

Anot J.Parker, moterų patiriami sapnai/košmarai gali būti sugrupuoti į tris kategorijas: baisūs sapnai (moteris sapnuoja, kad ją kažkas vaikosi ar kad sapne ją grasina nužudyti), sapnai, kuriuose netenkama mylimo žmogaus ar visiškai neaiškūs ir prasmės neturintys sapnai.

4. Žmogus gali kontroliuoti savo sapnus

Jeigu jus domina aiškūs ir suprantami sapnai, tuomet vertėtų pradėti žaisti kompiuterinius žaidimus. Paklausite, kaip tai susiję? Viskas labai paprasta – tiek sapnai, tiek kompiuteriniai žaidimai reprezentuoja alternatyviąją realybę.

„Dažnai su kompiuteriu žaidžiantys žmonės gali praktikuotis valdyti savo sapnus“, – tikina Granto MacEewano universitete (Kanada) dirbanti psichologė Jayne Gackenbach. Jos atliktame tyrime paaiškėjo, kad dažnai kompiuterinius žaidimus žaidžiantys žmonės kur kas dažniau sapnuoja šviesius ir aiškius sapnus, nei tie, kurie žaidimais nesidomi. Negana to, paaiškėjo, kad žaidimus mėgstantys tyrimo dalyviai savo sapnus galėjo kontroliuoti kaip tik norėjo ir juos puikiai atsiminė atsikėlę.

5. Kodėl žmonės sapnuoja?

Mokslininkai jau metų metus bando išsiaiškinti, kodėl žmonės sapnuoja. Garsusis psichoanalizės šalininkas Sigmundas Freudas manė, kad sapnai atitinka žmogaus norus, tuo tarpu kiti psichologai tikino, jog sapnai tėra greitojo miego fazės šalutinis poveikis. Vieną įdomiausių idėjų pateikė Harvardo universitete dirbanti psichologė Deirdre Barrett Bostone vykusioje Psichologinių mokslų asociacijos konferencijoje 2010 metais.

Jos atlikti tyrimai parodė, kad žmogui miegant, jo pasąmonė aktyviai dirba ir sprendžia tam tikrus per dieną susikaupusius galvosūkius. Anot psichologės, vizualiniai ir dažnai nelogiški sapnų aspektai padeda žmogui į problemą pažvelgti kitu kampu ir lengviau ją išspręsti.


Negyvenama sala... ir konkursas !!!

Kas nutiktu, jei netyčia atsidurčiau negyvenamoje saloje ?

10 drabužių, kurios pasiimčiau į negyvenamąją salą

1. Suknelė
2. Maudymosi kostiumėlis
3. Žieminius batus
4. Paltą
5. Megztinį
6. Kelnes
7. Apatinių drabužių
8. Palaidinių
9. Galvos apdangalą
10. Vasarinius batelius

10 nesvarbių daiktų, kuriuos pasiimčiau į negyvenamąją salą 

1. Daug daug daug lapų (sąsiuvinių, užrašų knygučių ir t.t.)
2. Rašiklių rinkinį
3. Kuprinę
4. Knygų
5. Karoliukų (verti juos, kad būtų ką veikti)
6. Vielučių rinkinį
7. Pirmosios pagalbos rinkinius
8. Patalynę
9. Pagalvę
10. Kaldrą

 10 įrankių, kuriuos pasiimčiau į negyvenamąją salą

1. Kirvį
2. Plaktuką
3. Vinių
4. Šakučių
5. Peilių skirtų valgymui
6. Šaukštų
7. Šaukštelių
8. Peilių maisto gaminimui
9. Mentelę
10. Samtį


10  indų, kuriuos pasiimčiau į negyvenamąją salą

1. Lėkščių valgymui
2. Puodelių
3. Stiklianių
4. Pagalbinių lėkštelių
5. Lėkštelių sriubai
6. Didelį puodą
7. Mažą puodą
8. Vidutinį puodą
9. Didelę keptuvę
10. Mažą keptuvę


Žmogus, kuris parašys tokių sąrašų ir atsiųs juos į mūsų el. p. (jį rasite kontaktuose), galės dalyvauti konkursėlyje su realiu prizu :) Sąrašus siųskite iki spalio 25 dienos :)

2013 m. rugsėjo 23 d., pirmadienis