Nors jau prieš 2600 metų majai gėrė šokoladą, tačiau į Europą šis gardus produktas atkeliavo tik XVI a. pradžioje. Už šokoladą turėtume būti dėkingi Kolumbui, kuris iš Amerikos atgebeno į Europą šokoladą.
Kakavmedžiai, iš kurių gaunamos kakavos pupelės, auga Lotynų Amerikoje, vėliau dėl didelės paklausos pradėti auginti ir Afrikoje. Lietuvoje šokolado gamyba prasidėjo tik 1888 m., kai Kaune pradėjo veikti pirmoji šokolado ir cukrinės konditerijos įmonė.
Pateikiu įdomius faktus apie šokoladą:
Šokoladas – puikus afrodiziakas. Mokslininkai teigia, kad tai lemia dvi jame esančios medžiagos. Pirmoji – triptofanas (jis seksualiai jaudina), antroji – feniletilaminas (išsiskiria įsimylėjusių žmonių organizme).
Į šokolado sudėtį įeinantis kakavos aliejus yra plačiai naudojamas kosmetikos srityje, kadangi jis švelnina odą, saugo ją nuo išsausėjimo. Todėl pašildytą šokoladą galima naudoti kaip efektyvią drėkinančią kaukę sausai kūno odai.
Šokoladas stimuliuoja „laimės hormono” – serotino – gamybą. Todėl atrodo, kad šokoladas kelia nuotaiką ir išvaiko niūrias mintis.
Medikai įrodė, kad puodelis karšto šokolado ramina skaudančią gerklę ir slopina norą kosėti.
Juodasis šokoladas turi daugiau kakavos ir mažiau cukraus nei kitų saldiklių, todėl juodasis šokoladas yra sveikesnis nei pieniškas ir baltasis šokoladas.
Juodasis šokoladas turi daugiau antioksidantų, kurie padeda širdies ir kraujagyslių sistemai, mažina kraujo spaudimą.
Tamsusis šokoladas plečia kraujagysles ir aktyvina kraujotaką.
Valgant tamsųjį šokoladą kiekvieną dieną, trečdaliu sumažėja rizika sirgti kraujagyslių ir širdies ligomis.
Kakavos produktuose esantys flavonoidai turi antioksidacinių, priešuždegiminių savybių, tad tai mažina diabeto riziką.
Šokolado kvapas atpalaiduoja.
Šokoladas slopina alkį – tam užtenka ir 10 g šokolado gabalėlio.
Mokslininkai nustatė, kad tie, kurie valgo daug šokolado, senatvėje rečiau kenčia dėl silpnaprotystės bei gyvena ilgiau.
Šokoladas stiprina matematinius įgūdžius: tyrimai parodė, kad matematines užduotis lengviau sprendė tie, kurie suvalgė gabalėlį šokolado. Todėl nestebina ir statistika, jog šalyse, kuriose suvartojama daug šokolado, daugiau ir Nobelio premijos laureatų.
Aldėja :)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą