Yra nemažai būdų pradėti astralinę kelionę. Galų gale, jūs galite eksperementuoti ir išsiaiškinti, kuris jums geriau tinka.
1.Atsipalaidavimas
Visi metodai susiję su atsipalaidavimu. Geriausia pirma nueiti į tualetą, jei nenorite būti biologiškai nutraukti:)
Pasistenkite, kad aplinkui nebūtų nieko, kas atitrauktų, ir pasirūpinkite, kad niekas jums netrukdytų. Geriausia - susirasti tokią vietą, kur būtų visiškai tylu. Staigus triukšmai ir kiti dalykai gali sukelt "reperkusiją" - greitas sugrįžimas į fizinį kūną. Tai tas pats jausmas, kuris būna kai staiga pabundi po susapnuoto kritimo. Reperkusija dažniausia yra nemaloni, ir kartais gali padaryt fizinę žalą. Būtų gerai vengti jų.
Atlaisvinkit spaudžiančius rūbus, o jei jums patogiau - nusirenkite. Turi būti patogi temperatūra - žiemą būtų gerai užsiklot. Būtų gerai, jei nebūtų jokio spaudimo, planų, turite žinoti, kad niekas jums nepatrukdys. Pamirškite apie materialius dalykus. Jei pergyvenat dėl ko nors, geriau atidėkite bandymą kitam kartui.
1.1 Tarpinė sapno būsena
Tai turbūt paprasčiausias ir natūraliausias būdas, kuris leidžia vienu metu atpalaiduoti ir kūną ir protą. Geriausia naudoti šį būdą, kai esatę pavergę. Patogiai atsigulkit, užsimerkit, ir kai pradėsit atsipalaiduot, susikaupkite dėmesį ties kuo nors. Kai pasieksit tarpinės būsenos tarp sapno ir realybės, atsipalaiduokit dar labiau, sukaupkit dėmesį ant tamsos prieš akis. Svarbiausia - pasilikt šioje būsenoje.
1.2 Meditacija
Tai labai geras būdas atsipalaiduot. Susiraskite patogią vietą. Paprasčiausia technika - laikyti savo dėmesį ties ko nors. Reikia susikaupti ant vieno dalyko, kad patraukti dėmesį nuo aplinkinio pasaulio.
Dar vienas meditacijos būdas, tinkantis šiuo atveju. Pirma reikia pasistengt atsikratyt visų minčių - stengtis įsivaizduot savo protą kaip ramų ežerą. Po 1-2 minučių reikia galvot, kad aš ir mano kūnas - ne tas pats, ir aš guliu savo kūne, kaip miegmaišyje. Toliau reikia galvoti, kad mano jausmai, norai ir emocijos - atskiri dalykai, ir reikia susikoncentruot ties astralinio kūno. Toliau reikia pagalvot, kad protas - tai ne aš, o tik mano įrankis, ir aš juo naudojuosi. Galų gale - aš - tai kažkas atskiro nuo viso kito. Daugeliui žmonių ši meditacija sukelia išėjimą iš kūno. Man šis būdas labai padėdavo.
1.3 Laipsninis raumenų atpalaidavimas
Tai vienas pagrindinių metodų, kuriuos naudoja hipnozės meistrai, arba užsiimantys savihipnoze. Fizinis atpalaidavimas gali padėti pasiekt reikiamo transo. Šios technikos pradedamos kojų pirštų atpalaidavimų ir baigiasi galva.
Patogiai atsigulkite. Galvokite apie kiekvieną kūno dalį, kol ji nebus visiškai atsipalaidavus. Galvokite daugmaž taip: "Mano kairės kojos pirštukai atsipalaiduoja... aš jų nebejaučiu, jie tapo sunkūs, kaip iš gipso..." Ir taip apie kiekvieną kūno dalį. Dažniausia, kai prieinu pilvo, pradedu išeit iš kūno.
1.4 Savihipnozė
Patogiai atsigulkite arba atsisėskite, kad jums niekas netrukdytų. Būtų gerai, jei esate pavargę. Tada pradėkit skaičiuot mintyse: "vienas, kai suskaičiuosiu iki 25, aš išliksiu sąmoningas, o kūnas užmigs... du, kai suskaičiuosiu iki 25, aš išliksiu sąmoningas, o kūnas užmigs, trys....". Stenkitės kvėpuoti giliai ir lėtai, skaičiuokite taip pat lėtai - ne greičiau kaip padarot iškvėpimą-įkvėpimą. Skaičių galite pasirinkti bet kokį kitą, priklausomai nuo to, kiek greitai užmiegat.
2. Kas toliau?
Kai pasiekiat būseną, iš kurios galima išeitį į astralą, dažniausia jaučiate vieną iš tokių pojūčių:
vibracijos - jausmas, lyg prie kūno pajungė 220V, ir krato. Kartais būna nemalonus, bet dažnai tai tiesiog šiek tiek neįprastas jausmas.
paralyžius - kūnas atrodo sunkus, kaip iš švyno. Jūs suvokiat save, tačiau pajudėt negalite. Keistokas jausmas, ir jis kartais sukelia trečią -
baimė - daug žmonių pradeda bijoti, kad nebegrįš, o kartais būna visiškai neapsakoma nežmoniška baimė. Nors iš tikrųjų nėra ko bijoti, nes astralinės kelionės beveik visada yra saugios
garsai - dažnai pradedant astralinę kelionę girdimi keisti garsai. Dažniausia tai būna keisto dažnio ūžesys, kartais pasigirsta balsai, atrodo kad kambaryje kažkas yra. Aš dažnai girdžiu muzika, ir ji skamba taip, lyg iš tikrųjų jos klausyčiausi - aiškiai girdžiu žodžius, kiekvieną instrumentą atskirai. Tai būna muzika, kuri realiai yra, arba ta, kurios nėra. kol kas
Jei jūs pasiekėt šią būseną - jūs tikrai arti kelionės! Net jei šį kartą nepavyko, jums greitai pasiseks. Svarbiausia čia - ketinimas, ir tikėjimas, kad tu galėsi pasiekt kitus pasaulius.
Iš šios būsenos jau reikia palikt savo kūną. Tam yra keli metodai:
2.1 Pakilimas
Tai turbūt paprasčiausias metodas. Reikia įsivaizduot, kad esi lengvas, kaip plunksna, ir plauki į viršų. Galvokite, kad esat lengvas, ir plaukiate į viršų, galvokite, kaip faina būt tokiam lengvam ir plaukt, kaip malonu nejaust kūno.
2.2 Posūkio technika
Antras metodas - posūkis. Stenkitės lėtai pasisukt, lyg bandot atsigult ant kito šono. Nebandykit judėt kojomis arba rankomis, pradėkit judesį nuo galvos, pečių, judėkite lėtai...
Sakote, nesąmonė? Aš irgi taip maniau. Bet ar yra daug tokių, kurie staiga pabudę iš miego, nejautė to jausmo, lyg kristų? Pati tokius dalykus darau, todėl tikiu, kad tai įmanoma. Vis daugiau įrodymų pastebiu. Be to, jei žmogus, per visą savo gyvenimą tenaudoja vos keletą procentų savo smegenų visai tikėtina, kad šalia mūsų gali būti pasaulis, kurio mes nepajėgiame suprasti ir pripažinti jo egzistavimo.
2013 m. gruodžio 28 d., šeštadienis
2013 m. gruodžio 24 d., antradienis
2013 m. gruodžio 23 d., pirmadienis
Kalėdinių dovanų idėjos III
Po gana ilgo laiko tarpo aš vėl pas Jus su naujomis idėjomis :P Jau rytoj Kūčios, tad šis įrašas turėtų padėti tiems, kurie dar neturi paruošę dovanų.
Rankų darbo muilas. Ši dovana tikrai pradžiugins širdį. O ir Jums patiems labai patiks kvapniu muilu pakvipę namai...
Mandarinų medis. Nebrangi, ir labai praktiška dovanėlė :)
Nuotraukos. Puiki dovana seneliams.
Kvapnus apelsinas...
Eglutė iš guminukų. Dovana smaližiams :)
Gražūs eglutės papuošimai. Puikiai tiks draugams, mylintiems gamtą.
Kalėdinis burbulas.
Puikus būdas panaudoti obuolius:)
Jei veriate karoliukus - raktų pakabukai
garantuotai
garantuotai pradžiugins jį gavusį :)
Beveik sausainiai :) Į stiklainį sluoksniais sudėtos visos sausainių sudedamosios dalys :) Nepamirškite recepto!
Eglutė iš siūlų...
Vazos - puiki dovana moterims:)
Drobiniai maišeliai ir pakabukai iš kamščio... tiesiog įspūdingi
Džiovinti vaisiai ir riešutai patiks studentams :)))
Sluoksniuoti gėrimai...
Sausainėliai :)
Siuvimo rinkinys siuvėjoms
Dar viena dovanėlė smaližiams...
Tikiuosi, kad šis įrašas palengvins Jūsų Kalėdų laukimą ir suteiks Jums Kalėdinę dvasią, kad ir kaip trūktų sniego... :(
Aldėja
2013 m. gruodžio 15 d., sekmadienis
Kalėdų dovanų idėjos II
Turbūt ne aš viena turiu bjaurų įprotį dovanas pirkti paskutinėmis dienomis. Tačiau gal laikas visa tai nutraukti ir pradėti dovanas ruošti jau dabar? Dar daugiau dovanų idėjų šiame straipsnyje.
Ant akmenuko pritvirtinkite vielelę, jos viršuje išlankstykite širdelės ar kokią kitą formą, į kurią būtų galima įstatyti nuotrauką. Tuomet įstatykite norimą nuotrauką. Viskas! Paprasčiau nebūna.
Ši dovana tiks: tėvams, seneliams, krikšto tėvams.
Jei esi kruopšti ir mėgsti rankdarbius, ši dovana tau tikrai paprasta. Griebk siūlus, vąšelį ir nunerk servetėlių, movą puodeliui ar net staltiesėlę. Tai užtrunka gan daug laiko, bet įmanoma suspėti, jei pradėsi tuojau pat.
Ši dovana tiks: močiutei, mamai.
Viena iš populiariausių dovanų - puodelis. Tai gan atsibodę, tiesa? Tačiau, šią dovaną galima padaryti išskirtine ir miela. Kaip? Ogi viskas labai paprasta! Nusipirk baltą ( ar kokį kitą vienspalvį puodelį), specialių dažų ir leisk pasireikšti savo fantazijai! Spalvink, piešk ar rašyk palinkėjimus.
Ši dovana tiks: visiems mėgstantiems gerti kavą ar arbatą.
Tai gali būti ne tik dovana, bet ir stalo papuošimas! Tereiks numegzti arba nusipirkti mini kepurėlę ir šalikėlį. Jais ,,aprenkite'' butelį. Viskas! Paprasta, tačiau miela ar net šiek tiek šmaikštu.
Ši dovana tiks: visiems pilnamečiams.
Šiai dovanai sukurti reikės tik senų vienspalvių marškinėlių ir drabužių dažų. Na, o tuomet jau galite kurti! Pieškite, rašykite ar net taškykite dažais marškinėlius. Tai kokių marškinėlių norite priklauso nuo Jūsų fantazijos ir nuo to kokiam žmogui tai dovanosite.
Ši dovana tiks: visiems mėgstantiems būti išskirtiniais.
Norint paruošti šią dovaną reikės šiek tiek kruopštumo ir kantrybės. Iš kartono iškirpkite norimą apykaklės formą, tada ant jos suklijuok karoliukus. Apykaklės galuose pritvirtink juosteles.
Ši dovana tiks: mėgstančioms puoštis merginoms.
Turi didelį, seną rėmelį? Puiku! Prikelsim jį naujam gyvenimui. Horizantaliai rėmelyje pritvirtink virveles, ant kurių segsit nuotraukas. Tuomet rėmelį nulakuokite ar nudažykite. Viskas! Dabar jau galite ant virvelių, su mediniais skalbinių segtukais džiauti nuotraukas.
Ši dovana tiks: tėvams, seneliams.
Sėkmės ruošiant dovanas! Aldėja
Ant akmenuko pritvirtinkite vielelę, jos viršuje išlankstykite širdelės ar kokią kitą formą, į kurią būtų galima įstatyti nuotrauką. Tuomet įstatykite norimą nuotrauką. Viskas! Paprasčiau nebūna.
Ši dovana tiks: tėvams, seneliams, krikšto tėvams.
Jei esi kruopšti ir mėgsti rankdarbius, ši dovana tau tikrai paprasta. Griebk siūlus, vąšelį ir nunerk servetėlių, movą puodeliui ar net staltiesėlę. Tai užtrunka gan daug laiko, bet įmanoma suspėti, jei pradėsi tuojau pat.
Ši dovana tiks: močiutei, mamai.
Viena iš populiariausių dovanų - puodelis. Tai gan atsibodę, tiesa? Tačiau, šią dovaną galima padaryti išskirtine ir miela. Kaip? Ogi viskas labai paprasta! Nusipirk baltą ( ar kokį kitą vienspalvį puodelį), specialių dažų ir leisk pasireikšti savo fantazijai! Spalvink, piešk ar rašyk palinkėjimus.
Ši dovana tiks: visiems mėgstantiems gerti kavą ar arbatą.
Tai gali būti ne tik dovana, bet ir stalo papuošimas! Tereiks numegzti arba nusipirkti mini kepurėlę ir šalikėlį. Jais ,,aprenkite'' butelį. Viskas! Paprasta, tačiau miela ar net šiek tiek šmaikštu.
Ši dovana tiks: visiems pilnamečiams.
Šiai dovanai sukurti reikės tik senų vienspalvių marškinėlių ir drabužių dažų. Na, o tuomet jau galite kurti! Pieškite, rašykite ar net taškykite dažais marškinėlius. Tai kokių marškinėlių norite priklauso nuo Jūsų fantazijos ir nuo to kokiam žmogui tai dovanosite.
Ši dovana tiks: visiems mėgstantiems būti išskirtiniais.
Norint paruošti šią dovaną reikės šiek tiek kruopštumo ir kantrybės. Iš kartono iškirpkite norimą apykaklės formą, tada ant jos suklijuok karoliukus. Apykaklės galuose pritvirtink juosteles.
Ši dovana tiks: mėgstančioms puoštis merginoms.
Turi didelį, seną rėmelį? Puiku! Prikelsim jį naujam gyvenimui. Horizantaliai rėmelyje pritvirtink virveles, ant kurių segsit nuotraukas. Tuomet rėmelį nulakuokite ar nudažykite. Viskas! Dabar jau galite ant virvelių, su mediniais skalbinių segtukais džiauti nuotraukas.
Ši dovana tiks: tėvams, seneliams.
Sėkmės ruošiant dovanas! Aldėja
Kalėdų dovanų idėjos
Iki Kalėdų laiko lieka vis mažiau. Tad jau pats laikas pradėti ruoštis joms! Ar jau pagalvojote ką padėsite po eglute savo mylimiems žmonėms? Ne? Tuomet aš Jums padėsiu. Straipsnyje dovanų idėjos!
Šią dovaną tikrai nesunku paruošti. Tereiks nusipirkit pirštinę, šaukštų, peilių, plakiklių ar kitokių virtuvės reikmenų. Tuomet viską sudėkite į pirštinę ir supakuokite.
Ši dovana tiks: namų šeimininkei, mamai, močiutei ar net kulinarui broliui.
Ši dovana labai saldi! Tau reikės tik į dėžę sudėti norimus saldumynus ir dėžę gražiai supakuoti.
Ši dovana tiks: visiems smaližiams.
Šią dovaną tikrai nesunku paruošti. Tereiks nusipirkit pirštinę, šaukštų, peilių, plakiklių ar kitokių virtuvės reikmenų. Tuomet viską sudėkite į pirštinę ir supakuokite.
Ši dovana tiks: namų šeimininkei, mamai, močiutei ar net kulinarui broliui.
Ši dovana labai saldi! Tau reikės tik į dėžę sudėti norimus saldumynus ir dėžę gražiai supakuoti.
Ši dovana tiks: visiems smaližiams.
Rankų darbo dovanos pačios mieliausios, nes į jas gali sudėti visą šilumą ir meilę. O ši dovana ne tik nudžiugins bet ir sušildys! Tau reikės seno, nebenešiojamo megztinio, žirklių ir siūlų. Ant megztinio nubrėžk norimo dydžio pirštinę, ją iškirpk ir susiūk.Štai ir viskas! Paprasta, tiesa?
Ši dovana tiks: tėčiui, mamai ar draugei nuolat pametančiai pirštines.
Suvalgiusi graikinį riešutą neišmesk jo kiauto! Jis puikiai tiks paslėpti mažai, mielai dovanėlei. Vidines graikinio riešuto kiauto sieneles patepk klijais ir pabarstyk blizgučiais.Tuomet įdėk į vieną iš kiautų vatos tamponėlį, o ant jo norimą smulkmenėlę. Tai gali būti auskarai, žiedas ar grandinėlė. Kai dovanėlė jau įdėta, suklijuok kiauto puses ir perrišk kaspinu. Ir kas galėtų pamanyti, jog riešuto kiaute slepiasi dovana?
Ši dovana tiks: mamai, sesei, draugei.
Dar viena saldi dovana. Į stiklainėlį sluoksniais suberk saldainius, guminukus ar zefyrus. Tuomet užsuk stiklainėlį ir jį perrišk kaspinu. Jei mėgsti kurti ir piešti, gali nuspalvinti dangtelį ir ant jo parašyti linkėjimą.
Ši dovana tiks: tėčiui, seneliui ir visiems smaližiams!
Kol dar pūga nepadengė žemės sniegu skubėkite prisirinkti šakelių! Jos reikalingos šiai mielai žvakei pagaminti. Šakeles apklijuok aplink stiklinę ir į ją įstatyk žvakę. Viskas! Šią žvakę būtų galima pavadinti ,,paskutinės minutės dovana'', nes ją pagaminti be galo paprasta.
Ši dovana tiks: visiems mėgstantiems žvakes, ramumą ir natūralumą.
Gražaus artėjančio savaitgalio! Su meile, Aldėja
Kaip sutarti su tėvais?
Grįžti namo pavargusi, nežinai kaip viską suspėti, o tėvai pyksta, kad nesusitvarkai ir priekaištauja dėl pažymių? Ką daryti, kad tėvai būtų laimingi ir tu pati jaustumeisi gerai? Penki patarimai, kaip sutarti su tėvais!
1. Stenkis mokytis ir tobulėti. Įrodyk savo tėvams, kad sugebi, moki ir gali! Aktyviai dalyvauk mokyklos veikloje, stenkis dalyvauti olimpiadose, padėti mokytojams įvairiuose projektuose. Nuosekliai daryk namų darbus, pasisiūlyk pristatyti projektus klasei.
2.Tvarkykis. Tėvai, dažniausiai mamos, skundžiasi, kad jų vaikai tikri namisėdos. Sėdi namuose, nieko nedaro, žinoma, prie kompiuterio leidžia dienų dienas. Bet jei tu nesistengsi padėti mamai ar tėčiui namų ruošoje- jie vis labiau pyks, o pati ruoša taps nenumaldoma kančia. Pasileisk savo mėgstamą muziką ir imkis iniciatyvos! Pirmiausia surink šiukšles ir jas išmesk, tada nuvalyk dulkes, iššluok.Va kiek darbo jau padaryta bus! O jei dar išplausi indus- bus tiesiog nuostabus darbas!
3. Lepink. O čia kaip suprasti? Jei tavo vienas iš tėvų yra didelis smaližius nepamiršk, kad ir jis mėgsta būti palepintas saldumynais. Tad lėk į parduotuvę ir nupirk skanaus pyrago, o gal pati iškepk? Pasidomėk, kas tavo tėvams patinka. Gal jie kavos ar arbatos gurmanai? Juk tiek daug gurmaniškų parduotuvėlių!
4. Kalbėk ir bendrauk. Papasakok tėvams kaip tau sekasi mokykloje, kokius pažymius gavai ir pasipasakok apie viską, kas guli ant tavo širdies. Jei esi artimesnė su mama, juk ji gali tapti tavo geriausia draugė! Tik reikia pažinti viena kitą.
5. Praleiskite laiką kartu. Gaminkite, žiūrėkite filmus, eikite į teatrą ar tiesiog pasivaikščiokite. Siūlyk tėvams kur nors nuvykti, kažką aplankyti. Jei jie nesutiks, primygtinai prašyk! Juk kartu praleistas laikas yra daug reikšmingesnis nei paprastas laiko praleidimas prie kompiuterio.
Gero šeštadienio ir laukite kitų straipsnių!
1. Stenkis mokytis ir tobulėti. Įrodyk savo tėvams, kad sugebi, moki ir gali! Aktyviai dalyvauk mokyklos veikloje, stenkis dalyvauti olimpiadose, padėti mokytojams įvairiuose projektuose. Nuosekliai daryk namų darbus, pasisiūlyk pristatyti projektus klasei.
2.Tvarkykis. Tėvai, dažniausiai mamos, skundžiasi, kad jų vaikai tikri namisėdos. Sėdi namuose, nieko nedaro, žinoma, prie kompiuterio leidžia dienų dienas. Bet jei tu nesistengsi padėti mamai ar tėčiui namų ruošoje- jie vis labiau pyks, o pati ruoša taps nenumaldoma kančia. Pasileisk savo mėgstamą muziką ir imkis iniciatyvos! Pirmiausia surink šiukšles ir jas išmesk, tada nuvalyk dulkes, iššluok.Va kiek darbo jau padaryta bus! O jei dar išplausi indus- bus tiesiog nuostabus darbas!
3. Lepink. O čia kaip suprasti? Jei tavo vienas iš tėvų yra didelis smaližius nepamiršk, kad ir jis mėgsta būti palepintas saldumynais. Tad lėk į parduotuvę ir nupirk skanaus pyrago, o gal pati iškepk? Pasidomėk, kas tavo tėvams patinka. Gal jie kavos ar arbatos gurmanai? Juk tiek daug gurmaniškų parduotuvėlių!
4. Kalbėk ir bendrauk. Papasakok tėvams kaip tau sekasi mokykloje, kokius pažymius gavai ir pasipasakok apie viską, kas guli ant tavo širdies. Jei esi artimesnė su mama, juk ji gali tapti tavo geriausia draugė! Tik reikia pažinti viena kitą.
5. Praleiskite laiką kartu. Gaminkite, žiūrėkite filmus, eikite į teatrą ar tiesiog pasivaikščiokite. Siūlyk tėvams kur nors nuvykti, kažką aplankyti. Jei jie nesutiks, primygtinai prašyk! Juk kartu praleistas laikas yra daug reikšmingesnis nei paprastas laiko praleidimas prie kompiuterio.
Gero šeštadienio ir laukite kitų straipsnių!
Susipykau su drauge. Kas iš to yra gero, kas blogo? Ką daryti?
Manau, kad kiekvienas iš mūsų turime keletą draugų, o gal ir daugiau kurie yra mums patys brangiausi ir kurių mes nenorime prarast.. Tačiau kartais atsitinka taip, kad tiesiog visai netikėtai jūs.. SUSIPYKSTAT. Nesvarbu dėl ko, kad ir dėl paprasčiausio ir tikrai ne tokio svarbaus kaip jūsų draugystė dalyko. Ir tada būna skaudu, bet viską galima ištaisyti! Bet tačiau, kol prieisiu iki sprendimų.. Manau, kad reikėtų išnagrinėti susipykimų pliusus ir minusus.
Visgi kartais susipykus manau, kad reikėtų sugebėti įžvelgti ir gerąją susipykimo pusę. Skamba kvailai ir keistai? Dar anksti taip manyti! Tiesiog kiek žemiau surašysiu punktus, juos trumpai aptardama.. Kodėl visgi susipykus yra ne vien tik blogai.. Tad...:
Susipykus sužinai, ar tas žmogus iš tiesų buvo tavo draugas. Savaime suprantama, jeigu tas žmogus yra arba buvo tavo draugas, jūs greitai susitaikysit, o jeigu tu nesi jam/jai svarbus - draugystę gali pamiršti, nebent pati pasistengsi susitaikyti.
Susipykus sužinai, koks jūsų draugystės stiprumas. Manau, kad kiekviena iš mūsų esame patyrusios tą susipykimą, kai įvairias žvilgsniais lyg ir bandome pasikalbėti su savo drauge arba draugu, bet viduje taip pat ir nedrįstame. Būtent šis pliusas padeda suprasti, kokios jūs (arba kokie) buvot artimos (arba artimi).
Susipykus pamatai, ar ji yra ir buvo patikima. Savaime suprantama, kad jeigu ji buvo patikima, ji tikrai niekam neišpasakos tavo jai pasakotų paslapčių, o jeigu ji buvo ne patikima - apie jas greitai sužinos geriausiu atveju tik klasė.
Vienas iš didžiausių pliusų yra tas, kad kai susipykstame, tik tada sužinome ką iš tiesų apie mus manė draugė. Aišku, dažnai būna sakomi žeidžiantys žodžiai, kad tik įžeisti, bet kartais ir būna tiesos. Tarkim, kad - "tu esi užsispyrus ar sunkaus charakterio". Tai juk gali būti tiesa, taip? Tereikia susimąstyti.
Pliusas yra tas, kad jeigu tau ši draugė arba draugas darė kokią nors įtaką - kad ir būdama su juo/ja keikeisi daugiau, kai su juo nebendrausi suprasi, kad tai "įgijai" draugo dėka. Ir pliusas bus tas, kad šios "įtakos" atsikratysi.
Nėra tokio dalyko, veiksmo, daikto ar žmogaus.. Tiesiog to, kas neturėtų minusų. Kartais jų būna daug daugiau negu pliusų. Tad šį kartą manau, kad jau supratote jog taip tikrai nebus.. Tad nieko nelaukdama pristatau jums minusus, kodėl blogai tada, kai susipykstame su drauge arba draugu.
Susipykus tu netenki tau svarbaus žmogaus. Žinoma, lyg ir netenki to gero laiko kuris buvo, to juoko, tų šypsenų, tų visų "bairiukų" kuriuos suprasdavot tik būdamis abi, arba abu. Tiesiog lyg ir netenkat žmogaus su kuriuo buvo linksma.
Kai susipykstat, pradedat neapkęsti viena kitos, taip pat iš to pykčio būna, kad vieni sako tokius dalykus dėl kurių vėliau gali tekti net atsiprašyti.
Susipykus, jei tavo draugė pasirodo, kad nepatikima, gali išpasakoti tavo pačias slapčiausias paslaptis netgi ne kam nors kitam, o tavo priešams (arba tiesiog žmonėms, su kuriais tu blogai sutari ir nemėgstat vieni kitų)! Na, o jau tada.. Tavo paslaptys gali pasklisti po visą mokyklą, jeigu tavo "priešė" yra tikra gandų nešiotoja..
Jeigu su drauge susipykai dėl labai svarbaus dalyko jai, ir jeigu jūs "pjaunatės" kaip šuo su kate.. Ji viską ką žino apie tave gali panaudoti prieš tave, norėdama tau kaip nors pakenkti. Na žinot tokius dalykus, kaip norėjimą "pridirbti" *ex draugei*.
Dėl pasibaigusios draugystės.. Jei ji tau buvo be galo svarbi ir tas asmuo taipogi - gali kilti depresija.. O kas tai yra manau, net nereikia aiškinti. Tiesiog pakanka žinoti to, kad tai bjaurus dalykas.
KAIP to išvengti?
Taip pat spėju, kad dauguma norėtų pykčių su draugėmis išvengti.. Bet kartais tai atrodo neįmanoma? Nieko nėra neįmanomo!
Jei nori nesusipykti su drauge, turite viena kitą suprasti. Nepeikti dėl ko nors, kad ir ką padarot, suprast viena kitą ir padėti kai sunku, nenusisukti sunkiausiomis akimirkomis.
Gerbti kiekvienos nuomonę. Sakoma, kad kiek žmonių tiek yra ir nuomonių, tačiau ne kiekvienas sugeba priimti nuomonę ir ją gerbti, todėl dažnai vien tik dėl to ir kyla įvairūs ginčai.
Nepamiršti jums svarbių dalykų. Na žinot kaip būna, susitaria susitikti ir vėliau sako pamiršau, arba tiesiog sako,jog negali.. O atsitinka taip, kad tave bevaikštant mieste tavo draugė užklumpa su kita drauge! Ach, tas momentas..
Jei norit nesusipykti, privalot pasitikėti viena kita. Be pasitikėjimo niekur toliau nenueisit - reikia pasitikėti savo draugais, nes be pasitikėjimo dažnai kyla įvairūs konfliktai dėl kurių vėliau susipykstama. :)
Taip pat nemeluoti viena kitai, kadangi visgi reikėtų prisiminti, jog kažkada yla išlįs iš maišo.. Manau visi žinot šį posakį.
Na, o jeigu jau nutinka taip, kad susipyksti...
Visgi, kokia draugystė be pykčių? Visada pasitaiko pykčių dėl menkiausių dalykų, tad jeigu jau visgi nepavyksta išvengti jūsų nebendravimo minučių ir jeigu tau draugystė yra tikrai svarbi, nieko nelaukdama griebkis prie draugystės sugrąžinimo!!
Pasistenk susitaikyti su ja. Jei ji stengiasi tave ignoruoti - nepasiduok ir neleisk jai to padaryti. Paimk ją už rankos ir nusivesk pasikalbėti į atokesnę vietą. Išsiaiškinkit kokios problemos, kodėl susipykot ir pačios nepastebėsit, kaip susitaikysit ir abi su šypsenomis savo veiduose eisite koridoriumi!
Jeigu nemėgsti santykių aiškintis realiai (nors tai yra nelabai gerai) pasiimk į rankas savo brangųjį telefoną ir parašyk jai. Parodyk, kad ji tau svarbi kaip draugė!! Ir ji tai supratusi manau, kad pati savaime turėtų "Atsileisti".
Arba tiesiog auksinė taisyklė -
visada supraskit viena kitą, gerbkit viena kitos nuomonę ir jūsų santykiai visada bus taikoje!
Tiesiog linkiu visiems gerai sutarti su savo draugais, nes jie yra vieni iš mūsų gyvenime esančių svarbiausių žmonių. ♥
Ačiū, kad skaitėt. :)
Hope you like it. :)x
PLIUSAI
Visgi kartais susipykus manau, kad reikėtų sugebėti įžvelgti ir gerąją susipykimo pusę. Skamba kvailai ir keistai? Dar anksti taip manyti! Tiesiog kiek žemiau surašysiu punktus, juos trumpai aptardama.. Kodėl visgi susipykus yra ne vien tik blogai.. Tad...:
Susipykus sužinai, ar tas žmogus iš tiesų buvo tavo draugas. Savaime suprantama, jeigu tas žmogus yra arba buvo tavo draugas, jūs greitai susitaikysit, o jeigu tu nesi jam/jai svarbus - draugystę gali pamiršti, nebent pati pasistengsi susitaikyti.
Susipykus sužinai, koks jūsų draugystės stiprumas. Manau, kad kiekviena iš mūsų esame patyrusios tą susipykimą, kai įvairias žvilgsniais lyg ir bandome pasikalbėti su savo drauge arba draugu, bet viduje taip pat ir nedrįstame. Būtent šis pliusas padeda suprasti, kokios jūs (arba kokie) buvot artimos (arba artimi).
Susipykus pamatai, ar ji yra ir buvo patikima. Savaime suprantama, kad jeigu ji buvo patikima, ji tikrai niekam neišpasakos tavo jai pasakotų paslapčių, o jeigu ji buvo ne patikima - apie jas greitai sužinos geriausiu atveju tik klasė.
Vienas iš didžiausių pliusų yra tas, kad kai susipykstame, tik tada sužinome ką iš tiesų apie mus manė draugė. Aišku, dažnai būna sakomi žeidžiantys žodžiai, kad tik įžeisti, bet kartais ir būna tiesos. Tarkim, kad - "tu esi užsispyrus ar sunkaus charakterio". Tai juk gali būti tiesa, taip? Tereikia susimąstyti.
Pliusas yra tas, kad jeigu tau ši draugė arba draugas darė kokią nors įtaką - kad ir būdama su juo/ja keikeisi daugiau, kai su juo nebendrausi suprasi, kad tai "įgijai" draugo dėka. Ir pliusas bus tas, kad šios "įtakos" atsikratysi.
MINUSAI
Nėra tokio dalyko, veiksmo, daikto ar žmogaus.. Tiesiog to, kas neturėtų minusų. Kartais jų būna daug daugiau negu pliusų. Tad šį kartą manau, kad jau supratote jog taip tikrai nebus.. Tad nieko nelaukdama pristatau jums minusus, kodėl blogai tada, kai susipykstame su drauge arba draugu.
Susipykus tu netenki tau svarbaus žmogaus. Žinoma, lyg ir netenki to gero laiko kuris buvo, to juoko, tų šypsenų, tų visų "bairiukų" kuriuos suprasdavot tik būdamis abi, arba abu. Tiesiog lyg ir netenkat žmogaus su kuriuo buvo linksma.
Kai susipykstat, pradedat neapkęsti viena kitos, taip pat iš to pykčio būna, kad vieni sako tokius dalykus dėl kurių vėliau gali tekti net atsiprašyti.
Susipykus, jei tavo draugė pasirodo, kad nepatikima, gali išpasakoti tavo pačias slapčiausias paslaptis netgi ne kam nors kitam, o tavo priešams (arba tiesiog žmonėms, su kuriais tu blogai sutari ir nemėgstat vieni kitų)! Na, o jau tada.. Tavo paslaptys gali pasklisti po visą mokyklą, jeigu tavo "priešė" yra tikra gandų nešiotoja..
Jeigu su drauge susipykai dėl labai svarbaus dalyko jai, ir jeigu jūs "pjaunatės" kaip šuo su kate.. Ji viską ką žino apie tave gali panaudoti prieš tave, norėdama tau kaip nors pakenkti. Na žinot tokius dalykus, kaip norėjimą "pridirbti" *ex draugei*.
Dėl pasibaigusios draugystės.. Jei ji tau buvo be galo svarbi ir tas asmuo taipogi - gali kilti depresija.. O kas tai yra manau, net nereikia aiškinti. Tiesiog pakanka žinoti to, kad tai bjaurus dalykas.
KAIP to išvengti?
Taip pat spėju, kad dauguma norėtų pykčių su draugėmis išvengti.. Bet kartais tai atrodo neįmanoma? Nieko nėra neįmanomo!
Jei nori nesusipykti su drauge, turite viena kitą suprasti. Nepeikti dėl ko nors, kad ir ką padarot, suprast viena kitą ir padėti kai sunku, nenusisukti sunkiausiomis akimirkomis.
Gerbti kiekvienos nuomonę. Sakoma, kad kiek žmonių tiek yra ir nuomonių, tačiau ne kiekvienas sugeba priimti nuomonę ir ją gerbti, todėl dažnai vien tik dėl to ir kyla įvairūs ginčai.
Nepamiršti jums svarbių dalykų. Na žinot kaip būna, susitaria susitikti ir vėliau sako pamiršau, arba tiesiog sako,jog negali.. O atsitinka taip, kad tave bevaikštant mieste tavo draugė užklumpa su kita drauge! Ach, tas momentas..
Jei norit nesusipykti, privalot pasitikėti viena kita. Be pasitikėjimo niekur toliau nenueisit - reikia pasitikėti savo draugais, nes be pasitikėjimo dažnai kyla įvairūs konfliktai dėl kurių vėliau susipykstama. :)
Taip pat nemeluoti viena kitai, kadangi visgi reikėtų prisiminti, jog kažkada yla išlįs iš maišo.. Manau visi žinot šį posakį.
Na, o jeigu jau nutinka taip, kad susipyksti...
Visgi, kokia draugystė be pykčių? Visada pasitaiko pykčių dėl menkiausių dalykų, tad jeigu jau visgi nepavyksta išvengti jūsų nebendravimo minučių ir jeigu tau draugystė yra tikrai svarbi, nieko nelaukdama griebkis prie draugystės sugrąžinimo!!
Pasistenk susitaikyti su ja. Jei ji stengiasi tave ignoruoti - nepasiduok ir neleisk jai to padaryti. Paimk ją už rankos ir nusivesk pasikalbėti į atokesnę vietą. Išsiaiškinkit kokios problemos, kodėl susipykot ir pačios nepastebėsit, kaip susitaikysit ir abi su šypsenomis savo veiduose eisite koridoriumi!
Jeigu nemėgsti santykių aiškintis realiai (nors tai yra nelabai gerai) pasiimk į rankas savo brangųjį telefoną ir parašyk jai. Parodyk, kad ji tau svarbi kaip draugė!! Ir ji tai supratusi manau, kad pati savaime turėtų "Atsileisti".
Arba tiesiog auksinė taisyklė -
visada supraskit viena kitą, gerbkit viena kitos nuomonę ir jūsų santykiai visada bus taikoje!
Tiesiog linkiu visiems gerai sutarti su savo draugais, nes jie yra vieni iš mūsų gyvenime esančių svarbiausių žmonių. ♥
Ačiū, kad skaitėt. :)
Hope you like it. :)x
Aldėja
Žaliavalgystė
Sveiki, seniai buvau prisijungusi prie tinklaraščio. Supraskite - mokykla, namų darbai, bažnyčia, o dar Kalėdos ant nosies... Bet dabar ne apie tai. Kaip jau turbūt supratote iš pavadinimo, rašysiu apie žaliavalgystę. Aš esu BEVEIK vegetarė, tačiau mano tikslas - žaliavalgė.
Kas yra žaliavalgis?
Žaliavalgis - tai žmogus, kuris valgo tik termiškai neapdorotą maistą.
Kokie žaliavalgystės pliusai?
Radikalūs pokyčiai duoda radikalius rezultatus. Tapus žaliavalgiu padidėja žmogaus energetika – norisi skraidyti, imunitetas išauga iki dangaus ir praeina beveik visos ligos, padidėja skrandžio pajėgumas suvirškinti, o žarnyno - pasisavinti maistą, sustiprėja ištvermė, sumažėja miego poreikis, prablaivėja protas, net pagerėja intuicija, padidėja kūno ir emocijų kontrolė, išsivalo skonio receptoriai – žmonės patys pradeda jausti kokio maisto organizmui reikia ir koks netinka, su laiku natūraliai susireguliuoja optimalus kūno svoris ir atsiranda daug daug laiko išlaisvinto iš maisto ruošos darbų. Bet lazda visada turi du galus. Labai paprasta ir natūrali iš pirmo žvilgsnio dieta turi daug povandeninių akmenų, neteisingai valgant žalią maistą taip pat galima pasidaryti savo sveikatai žalos. Šioje svetainėje bus parašyta ką reikia daryti ir ko daryti neverta.
Beje, dideli pokyčiai vienoje srityje atsispindi ir kitose gyvenimo srityse. Pavyzdžiui ar jūs galvojote – kaip švęsti Naujuosius metus be šampano, gimtadienį be torto, Velykas be kiaušinių? Ar įsivaizduojate kaip reaguos į jūsų valgymo pokyčius draugai ir artimieji? Ką valgysite eidami į sveičius pas senus draugus? Neišsigąskite, iš tiesų tai gali būti labai linksma. Kad susipažinti su šiuo gyvenimo būdu, kad susirasti bendraminčių, kad atrasti laisvalaikį leidžiamą kitaip, kad padaryti tai ko dar nedarėte – stokite į žaliavalgių klubą. Nėra reikalo visko aiškintis pačiam, nėra priežasčių nepažinti naujų žmonių, nėra ko prarasti.
Ką valgyti?
Informacijos ką valgyti rasite tikrai puikioje interneto svetainėje ---> Ką valgyti?
Receptai
Receptai yra skirti pereinamąjam laikotarpiui. Tai yra pirmiems žaliavalgystės metams, kai yra sunku atprasti nuo įprasto maisto. Žaliavalgiai naudojasi gamtos virtuve - valgo tik agurką, paskui tik pomidorą, paskui tik morką... Su laiku įšsivalo skonio receptoriai ir natūraliai norisi valgyti mažiau salotų ir daugiau gryno skonio, nemaišytų tarpusavyje produktų. Bet pradžioje naudokitės žaliavalgiška virtuve, tai yra įdomus atradimas ir nauja kūrybinė patirtis. Pereikite į žaliavalgystę su malonumu. Skanaus!
Receptų rasite čia ---> Receptai
Ką valgyti žiemą?
Lengva ir paprasta būti žaliavalgiu, kai pilnas šaldytuvas vaisių ir šviežių daržovių. Vaisinė dieta puikiai veikia: energijos perteklius, švarus organizmas, ištvermė, nuotaika aukšumoje, bet ką daryti žiemą? Vaisiai parduotuvėse daug brangesni, o Lietuvoje auginamų – pasirinkimas net vasarą mažas. Obuoliai tampa krakmolingi ir sausi, morkos sudžiūva, kopūstai apkarsta... Ką daryti? Palikite fanatizmą ir naudokitės kulinarijos išradimais. Ne ne, nereikia valgyti picos. Reikia valgyti salotas. Jeigu kopūstą sutarkuoti su morkomis, įlašinti citrinos sulčių ir aliejaus – galima valgyti ir karčius kopūstus, ir sausas morkas su malonumu. Taip taip, monožaliavalgiai pasakytų: „Jei skonis nepatinka, reiškia tau toks maistas netinka ir nedera apgaudinėti organizmo kulinariniais fokusais“. Bet prisiminkime, kad mes gyvename toli nuo tropikų, kad nors ir turime galimybę valgyti atvežtus vaisius, ne kiekvienas galime sau leisti egzotinius skanėstus, kaip tuomet elgtis?
Aš vistiek manau, kad jeigu yra galimybė, geriau neapgaudinėti organizmo, nemaišyti maisto ir valgyti tik tai kas patinka. Galvokite apie tai kaip apie investiciją į sveikatą, jaunystę, neišsenkamą energiją, aiškų protą, paaštrėjusius pojūčius ir sustiprėjusias organizmo funkcijas, laisvę nuo medicinos ir svorio problemų... Už kiek tai galima nusipirkti? Be to, juk didžiausias malonumas yra valgyti tik tai, kas skanu, kaip to norėjome vaikystėje. Gerai gerai, kaip ir sakiau, paliekam fanatizmą ir grįžtame į Lietuvą :)
Taigi, ką valgyti?
Medus. Daugelis žaliavalgių jums pasakys, kad medus tai bičių maistas, kad jis per daug koncentruotas ir silpnina skrandžio sultis. Aš manau, kad gyvenant Lietuvoje, tikrai neverta atsisakyti medaus. Medus naudojamas ne tik kaip natūralus saldiklis, bet ir kaip puikus švariausios energijos šaltinis. Bet medus tikrai per daug koncentruotas, kad jį valgyti šaukšais. Aš ištirpdau šaukštą medaus vandenyje ir išgeriu. Taip pat su medumi ištirpdau mažą šaukštelį žiedadulkių, o jei yra noras, galima įlašinti citrinos sulčių ir gauti labai skanų gėrimą. Toks gėrimas turi daug vitaminų ir mineralų, o žiedadulkėse yra ir baltymų, bet svarbiausia – tai yra gryna, lengvai pasisavinama energija.
Vietoje vaisių, man patinka valgyti džiovintus vaisius. Tik, kadangi jie kaip ir medus yra labai koncentruoti, aš juos mirkau vandenyje. Per keletą valandų gaunasi kompotas su išbrinkusiais vaisiais. Geriausiai prisidžiovinti pačiam dar vasaros metu, nes vaisiai parduodami parduotuvėse, dažniausiai džiovinti aukštoje temperatūroje ir apdirbti chemikalais.
Vietoje žalumynų puikiai tinka jūržolės. Jas galima sumalti su džiovintais vaisiais, galima dėti į salotas, o galima valgyti vienas. Aš jų nemirkau – kol plaunu, jos pakankamai išbrinksta, o kartais kramtau sausas.
Rauginti kopūstai taip pat geras kompromisas. Raugintuose kopūstuose visiškai nebelieka nitratų. Pas V.Zelandą radau kaip rauginti kopūstus be druskos, įdėsiu į receptų skyrių.
Salotos. Man labiausiai patinka žaliavalgio daktaro Douglas Graham 5-5-5 sistema. Tai reiškia, kad patiekalą turi sudaryti ne daugiau nei 5 produktai, jis turi būti gaminamas daugiausia 5 minutes ir jo kaina neturi viršyti 5 dolerių. Jis siūlo su laiku sistemą prastinti iki 4-4-4, 3-3-3, 2-2-2 ir 1-1-1. Taip pat neverta maišyti vaisių su daržovėmis, manau rūgštūs obuoliai gali būti išimtis. Neverta maišyti tarpusavyje koncentruoto maisto: sėklų, riešutų, grūdų... Stengsimės receptų skyriuje paskelbti būtent paprastus receptus, atitinkančius 5-5-5 sistemą ir iš derančių tarpusavyje maisto produktų, nors ir neteisingo maisto, gelbėjančio ypatingais atvejais, tokio kaip riešutų tortas, sunku nepaskelbti.
Standartinė žaliavalgystė yra veganiška, bet yra ir taip vadinama „paleolito“ žaliavalgystė. Šie žaliavalgiai valgo neapdorotus gyvulinės kilmės produktus tame tarpe ir mėsą. Na, mėsos gal ir neverta valgyti, jau labai neigiamai apie ją yra rašoma, o jūros gėrybės, manau, tinkamos. Tada ir dėl vitamino B12 galvos nereikia sau sukti. Žalios krevetės, kalmarai, lašiša – tikras delikatesas. Taip pat tinka kiaušinių tryniai – aš mėgstu putpelių kiaušinius.
Riešutai ir sėklos prieš valgant yra mirkomos, geriausia per naktį. Tokiu būdu enzimų inhibitoriai nustoja saugoti riešutą ir jis lengviau virškinamas, be to mirkytas riešutas visada yra skanesnis. Man labai patinka migdolai, o žemės riešutai, jei jie nekepti, pamirkius tampa saldūs. Geras blenderis padarys iš riešutų ir sėklų pieną. Mėgstu sezamo sėklų arba migdolo riešutų pieną. Tereikia juos sumalti su vandeniu ir galima pasaldinti medumi. Beje, sezamų ir aguonų sėklos yra didžiausias kalcio šaltinis. Riešutų ir sėklų lengva padauginti, todėl geriau juos valgyti mono, taip pajausite, kada jų pakaks. Saulėgrąžos – malonus užsiėmimas, jei patinka lukštenimo procesas. O lukštentos saulėgrąžos labai lengvai dygsta ir nebrangiai kainuoja.
Ir keletas patarimų pabaigai: prieš valgį, palaikykite vaisius ir daržoves šiltame vandenyje arba kambario temperatūroje. Maistas tiesiai iš šaldytuvo malonus vasarą, tačiau neigiamai veikia gyvąją organizmo mikroflorą, ir žiemą po valgio bus šalta. Taip pat virtos daržovės, pavyzdžiui bulvės, burokai, pupelės nėra mirtinas nuodas. Jeigu jums trūksta kalorijų, vietoje to, kad persivalgyti riešutiniais tortais ir neatlaikius alkio jausmo užpulti picą, leiskite sau tokiais atvėjais virtas, geriausiai garuose, daržoves. Nors tai ir nebūtina, nes kitame straipsnyje rašysiu apie pagrindinį žalią maistą, kurį aš valgau žiemą ir laive, kai atsiranda šviežių vaisių ir daržovių trūkumas.
Sėkmės tampant žaliavalgiais:)
Kas yra žaliavalgis?
Žaliavalgis - tai žmogus, kuris valgo tik termiškai neapdorotą maistą.
Kokie žaliavalgystės pliusai?
Radikalūs pokyčiai duoda radikalius rezultatus. Tapus žaliavalgiu padidėja žmogaus energetika – norisi skraidyti, imunitetas išauga iki dangaus ir praeina beveik visos ligos, padidėja skrandžio pajėgumas suvirškinti, o žarnyno - pasisavinti maistą, sustiprėja ištvermė, sumažėja miego poreikis, prablaivėja protas, net pagerėja intuicija, padidėja kūno ir emocijų kontrolė, išsivalo skonio receptoriai – žmonės patys pradeda jausti kokio maisto organizmui reikia ir koks netinka, su laiku natūraliai susireguliuoja optimalus kūno svoris ir atsiranda daug daug laiko išlaisvinto iš maisto ruošos darbų. Bet lazda visada turi du galus. Labai paprasta ir natūrali iš pirmo žvilgsnio dieta turi daug povandeninių akmenų, neteisingai valgant žalią maistą taip pat galima pasidaryti savo sveikatai žalos. Šioje svetainėje bus parašyta ką reikia daryti ir ko daryti neverta.
Beje, dideli pokyčiai vienoje srityje atsispindi ir kitose gyvenimo srityse. Pavyzdžiui ar jūs galvojote – kaip švęsti Naujuosius metus be šampano, gimtadienį be torto, Velykas be kiaušinių? Ar įsivaizduojate kaip reaguos į jūsų valgymo pokyčius draugai ir artimieji? Ką valgysite eidami į sveičius pas senus draugus? Neišsigąskite, iš tiesų tai gali būti labai linksma. Kad susipažinti su šiuo gyvenimo būdu, kad susirasti bendraminčių, kad atrasti laisvalaikį leidžiamą kitaip, kad padaryti tai ko dar nedarėte – stokite į žaliavalgių klubą. Nėra reikalo visko aiškintis pačiam, nėra priežasčių nepažinti naujų žmonių, nėra ko prarasti.
Ką valgyti?
Informacijos ką valgyti rasite tikrai puikioje interneto svetainėje ---> Ką valgyti?
Receptai
Receptai yra skirti pereinamąjam laikotarpiui. Tai yra pirmiems žaliavalgystės metams, kai yra sunku atprasti nuo įprasto maisto. Žaliavalgiai naudojasi gamtos virtuve - valgo tik agurką, paskui tik pomidorą, paskui tik morką... Su laiku įšsivalo skonio receptoriai ir natūraliai norisi valgyti mažiau salotų ir daugiau gryno skonio, nemaišytų tarpusavyje produktų. Bet pradžioje naudokitės žaliavalgiška virtuve, tai yra įdomus atradimas ir nauja kūrybinė patirtis. Pereikite į žaliavalgystę su malonumu. Skanaus!
Receptų rasite čia ---> Receptai
Ką valgyti žiemą?
Lengva ir paprasta būti žaliavalgiu, kai pilnas šaldytuvas vaisių ir šviežių daržovių. Vaisinė dieta puikiai veikia: energijos perteklius, švarus organizmas, ištvermė, nuotaika aukšumoje, bet ką daryti žiemą? Vaisiai parduotuvėse daug brangesni, o Lietuvoje auginamų – pasirinkimas net vasarą mažas. Obuoliai tampa krakmolingi ir sausi, morkos sudžiūva, kopūstai apkarsta... Ką daryti? Palikite fanatizmą ir naudokitės kulinarijos išradimais. Ne ne, nereikia valgyti picos. Reikia valgyti salotas. Jeigu kopūstą sutarkuoti su morkomis, įlašinti citrinos sulčių ir aliejaus – galima valgyti ir karčius kopūstus, ir sausas morkas su malonumu. Taip taip, monožaliavalgiai pasakytų: „Jei skonis nepatinka, reiškia tau toks maistas netinka ir nedera apgaudinėti organizmo kulinariniais fokusais“. Bet prisiminkime, kad mes gyvename toli nuo tropikų, kad nors ir turime galimybę valgyti atvežtus vaisius, ne kiekvienas galime sau leisti egzotinius skanėstus, kaip tuomet elgtis?
Aš vistiek manau, kad jeigu yra galimybė, geriau neapgaudinėti organizmo, nemaišyti maisto ir valgyti tik tai kas patinka. Galvokite apie tai kaip apie investiciją į sveikatą, jaunystę, neišsenkamą energiją, aiškų protą, paaštrėjusius pojūčius ir sustiprėjusias organizmo funkcijas, laisvę nuo medicinos ir svorio problemų... Už kiek tai galima nusipirkti? Be to, juk didžiausias malonumas yra valgyti tik tai, kas skanu, kaip to norėjome vaikystėje. Gerai gerai, kaip ir sakiau, paliekam fanatizmą ir grįžtame į Lietuvą :)
Taigi, ką valgyti?
Medus. Daugelis žaliavalgių jums pasakys, kad medus tai bičių maistas, kad jis per daug koncentruotas ir silpnina skrandžio sultis. Aš manau, kad gyvenant Lietuvoje, tikrai neverta atsisakyti medaus. Medus naudojamas ne tik kaip natūralus saldiklis, bet ir kaip puikus švariausios energijos šaltinis. Bet medus tikrai per daug koncentruotas, kad jį valgyti šaukšais. Aš ištirpdau šaukštą medaus vandenyje ir išgeriu. Taip pat su medumi ištirpdau mažą šaukštelį žiedadulkių, o jei yra noras, galima įlašinti citrinos sulčių ir gauti labai skanų gėrimą. Toks gėrimas turi daug vitaminų ir mineralų, o žiedadulkėse yra ir baltymų, bet svarbiausia – tai yra gryna, lengvai pasisavinama energija.
Vietoje vaisių, man patinka valgyti džiovintus vaisius. Tik, kadangi jie kaip ir medus yra labai koncentruoti, aš juos mirkau vandenyje. Per keletą valandų gaunasi kompotas su išbrinkusiais vaisiais. Geriausiai prisidžiovinti pačiam dar vasaros metu, nes vaisiai parduodami parduotuvėse, dažniausiai džiovinti aukštoje temperatūroje ir apdirbti chemikalais.
Vietoje žalumynų puikiai tinka jūržolės. Jas galima sumalti su džiovintais vaisiais, galima dėti į salotas, o galima valgyti vienas. Aš jų nemirkau – kol plaunu, jos pakankamai išbrinksta, o kartais kramtau sausas.
Rauginti kopūstai taip pat geras kompromisas. Raugintuose kopūstuose visiškai nebelieka nitratų. Pas V.Zelandą radau kaip rauginti kopūstus be druskos, įdėsiu į receptų skyrių.
Salotos. Man labiausiai patinka žaliavalgio daktaro Douglas Graham 5-5-5 sistema. Tai reiškia, kad patiekalą turi sudaryti ne daugiau nei 5 produktai, jis turi būti gaminamas daugiausia 5 minutes ir jo kaina neturi viršyti 5 dolerių. Jis siūlo su laiku sistemą prastinti iki 4-4-4, 3-3-3, 2-2-2 ir 1-1-1. Taip pat neverta maišyti vaisių su daržovėmis, manau rūgštūs obuoliai gali būti išimtis. Neverta maišyti tarpusavyje koncentruoto maisto: sėklų, riešutų, grūdų... Stengsimės receptų skyriuje paskelbti būtent paprastus receptus, atitinkančius 5-5-5 sistemą ir iš derančių tarpusavyje maisto produktų, nors ir neteisingo maisto, gelbėjančio ypatingais atvejais, tokio kaip riešutų tortas, sunku nepaskelbti.
Standartinė žaliavalgystė yra veganiška, bet yra ir taip vadinama „paleolito“ žaliavalgystė. Šie žaliavalgiai valgo neapdorotus gyvulinės kilmės produktus tame tarpe ir mėsą. Na, mėsos gal ir neverta valgyti, jau labai neigiamai apie ją yra rašoma, o jūros gėrybės, manau, tinkamos. Tada ir dėl vitamino B12 galvos nereikia sau sukti. Žalios krevetės, kalmarai, lašiša – tikras delikatesas. Taip pat tinka kiaušinių tryniai – aš mėgstu putpelių kiaušinius.
Riešutai ir sėklos prieš valgant yra mirkomos, geriausia per naktį. Tokiu būdu enzimų inhibitoriai nustoja saugoti riešutą ir jis lengviau virškinamas, be to mirkytas riešutas visada yra skanesnis. Man labai patinka migdolai, o žemės riešutai, jei jie nekepti, pamirkius tampa saldūs. Geras blenderis padarys iš riešutų ir sėklų pieną. Mėgstu sezamo sėklų arba migdolo riešutų pieną. Tereikia juos sumalti su vandeniu ir galima pasaldinti medumi. Beje, sezamų ir aguonų sėklos yra didžiausias kalcio šaltinis. Riešutų ir sėklų lengva padauginti, todėl geriau juos valgyti mono, taip pajausite, kada jų pakaks. Saulėgrąžos – malonus užsiėmimas, jei patinka lukštenimo procesas. O lukštentos saulėgrąžos labai lengvai dygsta ir nebrangiai kainuoja.
Ir keletas patarimų pabaigai: prieš valgį, palaikykite vaisius ir daržoves šiltame vandenyje arba kambario temperatūroje. Maistas tiesiai iš šaldytuvo malonus vasarą, tačiau neigiamai veikia gyvąją organizmo mikroflorą, ir žiemą po valgio bus šalta. Taip pat virtos daržovės, pavyzdžiui bulvės, burokai, pupelės nėra mirtinas nuodas. Jeigu jums trūksta kalorijų, vietoje to, kad persivalgyti riešutiniais tortais ir neatlaikius alkio jausmo užpulti picą, leiskite sau tokiais atvėjais virtas, geriausiai garuose, daržoves. Nors tai ir nebūtina, nes kitame straipsnyje rašysiu apie pagrindinį žalią maistą, kurį aš valgau žiemą ir laive, kai atsiranda šviežių vaisių ir daržovių trūkumas.
Sėkmės tampant žaliavalgiais:)
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)